OLEJKI ETERYCZNE - ELEMI - OLEJEK DO PIELęGNACJI SKóRY śCIśLE ZWIąZANY Z KADZIDłEM

Olejki eteryczne - Elemi - olejek do pielęgnacji skóry ściśle związany z kadzidłem

Olejki eteryczne - Elemi - olejek do pielęgnacji skóry ściśle związany z kadzidłem

Blog Article

Elemi (Canarium luzonicum) pochodzi z Filipin, gdzie jest zarówno uprawiana, jak i destylowana. Jest blisko spokrewniony z drzewami rodzącymi mirrę i kadzidło. Olej ten otrzymujemy z destylacji parowej żywicy. Elemi to tropikalne drzewo, które może wzrosnąć do a hundred stóp. Daje żywiczny wysięk o ostrym zapachu. Chociaż nazywa się ją gumą, prawie w całości składa się z żywicy i olejku eterycznego. Tradycyjnie guma lub żywica Elemi była używana do pielęgnacji skóry, dolegliwości układu oddechowego oraz jako ogólny środek pobudzający. Elemi był jednym z aromatów używanych przez starożytnych Egipcjan do balsamowania. Jest stosowany w Europie od setek lat w balsamach do skóry oraz do redukcji drobnych linii, zmarszczek i kolorytu skóry.

W jaki sposób olejek eteryczny Elemi może być dziś korzystny dla zdrowia? Dziś używalibyśmy tego oleju podobnie jak dawniej do pielęgnacji skóry (blizny, trądzik, zmarszczki), ale także do chorób układu oddechowego, takich jak zapalenie oskrzeli i bezproduktywny kaszel. Jest również dobry w stanach wyczerpania nerwowego i stresu. Olejek można nakładać na miejsce, na czakry i punkty zgięcia na stopach, można go bezpośrednio wdychać lub rozprowadzać. Można go również przyjmować olejek elemi wewnętrznie. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jest to nietoksyczny, niedrażniący i nieuczulający olej.

Chcesz dowiedzieć się olejek eteryczny elemi więcej o leczniczych właściwościach elemi i innych olejków eterycznych? Rozważ zostanie certyfikowanym aromaterapeutą. Kursy edukacyjne z uzdrawiającej energii i aromaterapii mogą pomóc Ci zrozumieć, w jaki sposób olejki eteryczne leczą ciało/umysł/ducha. instytut uzdrawiania duchowego i aromaterapii prowadzi kursy w całych Stanach Zjednoczonych na temat aromaterapii i uzdrawiania energią.

Report this page